Pomóż Wiktorii…

Zdjęcie Wiktorii #1

Wiktoria Wiśniewska jest siostrzenicą autora niniejszej witryny, ma 1,5 roku i urodziła się z obustronnym uszkodzeniem siatkówki (dystrofia plamki żółtej).

Rodzice Wiktorii piszą:

Z medycznego punktu widzenia nie ma prawa widzieć. Wiktorka potrzebuje intensywnej rehabilitacji, wielu konsultacji i wizyt w klinikach. Wraz z terapeutami obserwujemy, że córka ma jedynie poczucie światła. Wymaga oczywiście ciągłych terapii i stymulacji pozostałych zmysłów. Nadzieją dla nas stała się informacja jaką otrzymaliśmy z instytutu badawczego w Tübingen w Niemczech, ze trwają intensywne prace nad wdrożeniem implantu siatkówkowego i w 2013 roku rozpoczną się już testy kliniczne.

Mamy nadzieje, że Wiktoria doczeka się czasu kiedy taki implant będzie już dostępny w klinikach i choć w części zobaczy świat na który niedawno przyszła. Nie da to jej oczywiście nigdy normalnego widzenia ale będzie szansą na funkcjonowanie i uczenie się. Oczywiście wiąże się to z ogromnymi kosztami. Na dzień dzisiejszy koszt takiego implantu szacowany jest na ponad 200 tys. zł. Drugą nadzieją są dla nas terapie z wykorzystaniem komórek macierzystych, ale tu prace idą znacznie wolniej.

Zdjęcie Wiktorii #2

Na co dzień Wiktosia jest pogodnym dzieckiem. Bardzo ładnie zaczęła mówić, uwielbia muzykę, bajki, szaleje i wygłupia się jak każde inne dziecko. Raz w tygodniu jeździmy z nią do ośrodka dla niewidomych, gdzie korzysta z terapii sensorycznej. Należy również do Polskiego Związku Niewidomych (chyba jako najmłodszy członek). W miarę rozwoju będzie musiała korzystać z dogoterapii, turnusów rehabilitacyjnych, itp. Problemem dla nas jest brak we Wrocławiu przedszkoli dla takich dzieci. Z pomocą przyszła nam mama, która poświęciła się i przyjechała do nas aby opiekować się wnuczką. Ja niestety musiałam wrócić do pracy zdając sobie sprawę z kosztów i trudów wychowania niepełnosprawnego dziecka.

Fundacja Promyk Słońca we Wrocławiu prowadzi subkonto, na które można przekazywać 1% podatku. Przy rozliczeniu podatkowym prosimy o podanie następujących danych:

KRS 0000090215

cel szczegółowy: Wiktoria Wiśniewska.

Można też dokonywać wpłat gotówkowych na konto Fundacji w banku Pekao S.A.:

78 1240 1037 1111 0000 0691 6349

Fundacja Promyk Słońca, ul. Złota 61/100, 00-819 Warszawa

Tytuł: Wiktoria Wiśniewska

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i życzymy wszystkiego co najlepszego w Nowym Roku.

Rodzice — Beata i Jarosław Wiśniewscy

► Powrót do strony głównej